Wolf's Rain ... Fan

Tyhle stránky jsou vytvořeny pro všechny fanoušky anime seriálu Wolf's Rain.

Dějství

 

Když se začnete koukat na Wolf's Rain, tak zjistíte, že tohle anime je prostě trochu jiné.

Wolf's Rain má celkem 30dílů. Ovšem pouze 26je přímo dějových. Zbývající čtyři jsou zařazeny zhruba do poloviny seriálu a jsou shrnující.

Wolf's Rain se odehrává ve vlastním světě. V tomhle světě jsou lidé rozděleni do dvou tříd. První jsou aristokraté, kteří vládnou a obyčejní lidé. Aristokraté se vyznačují tím, že chodí prazvláštně oblékaní a nosí masky. Mezi prostým lidem se nepohybují a zásadně se přemisťují létajícími loděmi (nazvat to letadlo by nebylo příliš přesné). Ale je tu ještě třetí malá skupinka. Tou jsou vlci. Lidé si myslí (ne aristikraté), že vlci byli vyhubeni před nejmíň 200lety, ale oni se ukrývají mezi lidmi v lidské podobě.

Děj záčíná ve městě Freeze, kde se náhodně potkají čtyři vlci. Drsňák Tsume, který je vůdcem lidského zlodějského gangu, mladý Hige, jenž se jen tak poflakuje, štěně Toboe, co neví jak vlastně žít a nově příchozí do města Kiba. Kiba jediný z nich má jasný cíl. Vnitřní nutkání, které ho nutí jít hledat legendární vlčí ráj. Odhodlanost Kiby a neexistence vlastního cíle ostatní tři vlky přiměje vydat se na hledání ráje s Kibou. Podrobný popis děje i tentokrát vynechám. Prozradím jen, že do děje zasahují i další postavy: starý lovec vlků Quint a jeho pes Blue, krásná vědkyně Cher, která zkoumá klíč k ráji květinovou dívku Chezu, její exmanžel Hubb, aristokraté Darcia a Jaguara. Každý díl je překvapení jak si osud s vlky zahraje a jak vlastně tenhle podivný svět funguje. Přestože jsem si tedy v prvním díle udělala jakousi představu o čem seriál bude, každý další díl jsem musela svoji představu měnit.

 Seriál má pěkné grafické ztvárnění. Obzvlášť vlci jsou tady dobře propracováni. Vypadají hodně realisticky a naprosto přirozeně. Co mi trošku vadilo, že občas není úplně jasné zda jsou vlci v lidské podobě nebo ve vlčí formě, protože většinu času jsou zobrazováni jako lidé, přestože jsou ve vlčí formě. Což je trošku škoda.

Ještě pár slov k hudbě. Soundtrack jsem měla stažený ještě předtím než jsem seriál viděla a až na několik vyjímek to není hudba, která mě baví poslouchat. Přesto když jí slyšíte v seriálu, tak je nádherná, protože skvěle navodí atmosféru, která je u Wolf's Rainu hodně důležitá.

Když bych to měla všechno shrnout, tak Wolf's Rain je anime, které je hodně originální a hodně se odlišuje. Není to oddechovka a člověk nad tím musí trošku přemýšlet. A ještě upozornění co se týče konce. Původně jsem chtěla napsat, že konec Wolf's Rainu je naprostý a dokonalý opak happy endu, ale úplně pravda to není, protože přece jenom jedna pozitivní věc se na konci objeví, ale i přesto je to hodně smutný konec.

Wolf's Rain na Anime News Network

 

 
Autoři: D. Rakouš ( -nick- ) & M. Koucká (-sha- )